| General Information |
| Anncounced | 2007, 3Q, [07] July |
| Released | 2007, 3Q, [07] July - |
| Dimensi | 108x50x16.5 mm |
| Berat / Volume | 116 gram / 89 cc |
| Warna | Black |
| System |
| 2 G Network | GSM 900 / 1800 / 1900 |
| 3 G Network | |
| CPU Type |
|
| CPU Speed |
|
| Sistem Operasi Type |
|
| GUI Version |
|
| Memory |
| Memory | 25 MB |
| Eksternal Memory | microSD (TransFlash) |
| Memory Included |
|
| Phone Book | 1000 entries, Photo call |
| Call Records | 20 dialed, 20 received, 20 missed calls |
| Memory Option |
|
| Display |
| Jenis Layar / Warna | TFT, 256 ribu warna |
| Resolusi Layar | 176 x 220 pixels |
| Ukuran layar | 2.10 inch |
| Layar Tambahan |
|
| Qwerty Keyboard | No |
| Touch Screen | No |
| Opsi Layar & Input method |
|
| Camera |
| Main Camera resolution | 2 MP [ 1600 x 1200 pixels ] |
| Secondary Camera | No |
| Video Recording | Yes, QCIF |
| Camera Feature |
|
| Audio and Multimedia |
| Ringtones | Vibration; Downloadable polyphonic, MP3 ringtones |
| Speaker phone |
|
| Radio Support | No |
| Audio & Multimedia Option |
|
| Netword Data and Conectivity |
| HSCSD |
|
| GPRS | Yes |
| EDGE | Yes |
| UMTS / HSDPA /HSUPA |
|
| WLAN - Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 b/g, UMA technology |
| Bluetooth | 2.0 |
| Infrared | No |
| USB | 1.1 |
| Data Cable Included | |
| Messaging and Office Productivity |
| Messaging | SMS, MMS, Email |
| WAP | Yes |
| Browser |
|
| Java | MIDP 2.0 |
| Email Client | Yes |
| Feature | - MP3/ACC/ACC+ player
- T9
- Organizer
- Voice memo |
| Games | 4 + downloadable |
| GPS Support | No |
| Battery and Power management |
| Battery Tipe | Lithium ion, Standar Battery [ ] |
| Battery Amperage | 960 mAh |
| Batery Option | Standard battery, Li-Ion 960 mAh |
| Standby Time 2G / 3G | 9 days 4 hours | 0 days 0 hours |
| Talk TIme 2G / 3G | 0 hours 0 minutes | 0 hours 0 minutes |
| Music Play time |
|
|
|
|
Tidak ada komentar:
Posting Komentar